« Zpět do kalendáře

LEONARDO interaktivní výstava

Velké dobrodružství čeká na ty, kteří chtějí cestovat do paměti a časů renesanční člověka Leonarda da Vinci. Společnost Objevárium otevřela další ze svých projektů – výstavu pro děti i dospělé – LEONARDO.

Interaktivní výstavu LEONARDO můžete navštívit od 7. května až do 8. září 2019 v nově rekonstruovaném objektu Solnice na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích. Expozice jistě zaujme celou rodinu – díky interaktivním exponátům se vnoříte do hluboké mysli tohoto umělce a zblízka prozkoumáte jeho vynálezy i vědecké práce. Budete moci sestavovat anatomické modely, zatočit si s Vitruviánským mužem, hrát si ve velké replice Leonardova slavného vojenského tanku, což jistě ocení i vaše ratolesti, díky moderním technologiím můžete digitálně manipulovat a promítat obrazy Mony Lisy, reprodukovat Leonardovy nákresy, vkládat slova do úst přítomným na Poslední večeři Páně nebo si třeba jen otestovat své pozorovací schopnosti v malovacím kvízu.

Výstava je určena hlavně rodinám s dětmi, ale přinese hluboký zážitek i osamělým zvědavcům a všem milovníkům uznávaného génia. Nejen z informačních tabulí si můžete osvěžit znalosti o tomto renesančním malíři, sochaři, architektovi, hudebníkovi, spisovateli, přírodovědci, vynálezci a konstruktérovi. To ale není všechno! Pro Leonarda v každém z nás je připraveno Leonardium, otevřený prostor pro vytváření a vynalézání, vybavený širokým sortimentem materiálů. Leonardo a Leonardium je o rozvíjení dovednosti pozorovat, a o tvořivých a inženýrských dovednostech, které dohromady byly základem Leonardova génia.

Aktuální informace o projektu, otevíracích hodinách a vstupném najdou návštěvníci na webu www.objevarium.cz

Datum a čas konání: 
07.05.2019 - 08:30 - 08.09.2019 - 18:00
Zobrazit všechny termíny
Akce je dostupná dle aktuální provozní doby
Místo konání (výběr z číselníku): 
Solnice
Piaristické nám. 3, 37001 České Budějovice
Bezbariérový přístup NE
Vhodné pro děti
Vstupné: 
Děti a dospělí: 80 Kč, rodinné (2 dospělí + 3 děti): 280 Kč
Školní skupiny (nad 10 dětí): 50 Kč
Pořadatel: 
Objevárium, o.p.s.
Mapa:
48.976259
Mapa:
14.471735
Mapa:
14
Mapa se načítá...
Zavřít
Mapa se načítá...
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu